SRB – info

Najnovije vesti iz Srbije, regiona i sveta

Sport Vesti

KK Partizan trocifren u prvom kolu Evrokupa

U prvom kolu grupne faze Evrokupa ekipa Partizana je u gostima pobedila Hamburg rezultatom 106:97. Još u prvoj četvrtini se videlo da će biti postugnut veliki broj poena na ovoj utakmici. Ona je završena rezultatom 28:24 za Partizan.

Na poluvremenu crno beli su imali +21, bilo je 61:40. Košarkaši i jedne i druge ekipe su u trećoj četvrtini bili efikasni, pa je na njenom kraju rezultat na semaforu bio 88:66 za goste.

Poslednju četvrtinu domaća ekipa je dobila ubedljivo ali to ipak nije bilo dovoljno za preokret jer je Partizan sačuvao ogromnu zalihu koju je stvorio u prvih 30 minuta igre.

Ubedljivo najefikasniji igrač na meču u gostujućoj ekipi bio je Kevin Panter sa 26 postignutih poena, dok je kod domaćina to bio Homsli sa 21 poenom.