SRB – info

Najnovije vesti iz Srbije, regiona i sveta

Sport Vesti

Partizan poražen na gostovanju u Portugalu

Juče je odigran prvi od dva meča u plej-ofu kvalifikacija za Ligu konferencija, između ekipa Santa Klare i Partizana. Portugalski predstavnik, na domaćem terenu je bio bolji i slavio rezultatom 2:1.

Domaća ekipa je dobro otvorila utakmicu i već u 4.minutu povela sa 1:0. To joj je dalo podstreka da nastavi još ofanzivnije da igra. U 50.minutu ekipa Santa Klare povisuje rezultat na 2:0. Posle toga Partizan je malo popravio svoju igru i ubrzo je to rezultiralo pogotkom u 54.minutu igre.

Do kraja meča Partizan je pokušavao da dođe do izjednačenja, imao je dve izgledne prilike ali ipak je rezultat ostao nepromenjen. Golove za Santa Klaru postigli su Karlos i Morita a za Partizan Šćekić.

Iako je poražena, ekipa Partizana će imati priliku da u revanšu, na svom terenu izbori plasman u Ligu konferencija.